Radyoloji Teknikeri

SORU: Mrb iyi çalışmalar öncelıkle bu tarz ıletişimle gerekli ve guvenılır bılgıye ulasabılcegım ıcın cok mutlu oldum hızmetınız ıcın tesekurler.Yenı sorumlu teknısyen oldum ve yıllık doz hesaplamam gerekıyor bakanlık denetımı ıcın formulu ve gereklı bılgılerı alamak ıcın rahatsız ettım 🙂

CEVAP: Radyasyondan korunma konusunda bilgi almak üzere Derneğimizle iletişime geçmiş olmanızdan memnuniyet duyduk. Radyasyondan korunma alanında hizmet vermek üzere  kurulmuş bulunan, üyeleri radyasyondan korunma uzmanı ve radyasyondan korunma sorumlularında oluşan Derneğimiz çalışmaları hakkında www.radkorder.org.tr adresinden, Radyasyondan  Korunma Uzmanları Derneği Face sayfamızdan,  www.radkor2015.org web sayfası ile  1.Ulusal Radyasyondan Korunma Kongresi face sayfasından bilgi alabilirsiniz.

Yıllık doz hesaplamaları konusunda, çalışanların yıllık doz hesapları için www.radkor2015.org dan Dr.Çiğdem Yıldız’ın konuşmasına bakınız. Hasta dozu hesaplamaları ise farklı bir alan olup konuya özgün bilgi ve deneyim gerektirmektedir. Konu hakkında bilgi almak üzere aynı web adresinden  Prof.Dr.Doğan Bor’un konuşmasına bakınız.

Bu bilgileri edindikten sonra ihtiyaç duyduğunuz konuda bilgi almak üzere Derneğimizle irtibat kurunuz.